נדל"ן ן"לדנ
נס עמים
למפה מוגדלת לחץ כאן

    אחר נס עמים ,     גליל מערבי

אופי ההתיישבות: אחר
שייך למועצת מטה אשר

אודות

נס עמים ממוקמת בגליל המערבי כאחד מישובי המועצה האזורית מטה אשר. סביבת הישוב מאופיינת בנוף פסטורלי של שטחי חקלאות ומטעי זיתים. הישוב ממוקם  כ-3 קילומטר מצומת רגבה בכביש החוף וכ-5 קילומטר דרומית לנהריה.

נס עמים הוקמה בשנת 1963 (באישור כנסת ישראל) ע”י ד”ר יוהן פילון מהולנד. המייסדים חשו כי מחובתם של האירופאים הנוצרים שגרמו לאורך ההיסטוריה, כל כך הרבה סבל לעם היהודי, לנסות ולגמול לו במעשה חיובי, דהיינו לחדש ולהעניק את הקשר לעם היהודי.
הרעיון היה בהקמת ישוב נוצרי לצד זה היהודי ובכך לטפח את הקשר בין שתי הדתות והתרבויות ובנוסף גם לתרום לכלכלת מדינת ישראל. צעירים מתנדבים מגיעים לכפר, אז והיום מהולנד, גרמניה ושוויץ.

בכפר חיים, עובדים ולומדים אנשים מזרמים נוצריים שונים, באחווה וכבוד הדדי. אלה בעיקר צעירים מאירופה הבאים לתקופות זמן קצובות ומשמשים אחר”כ במשך כל חייהם, שגרירים של רצון טוב למדינת ישראל. המתנדבים נוטלים חלק בתכנית לימודים הכוללת: הרצאות, סמינרים, טיולים וקורסים ללימוד עברית. הכפר מקיים סמינרים ואירועים אחרים, בהם מתקיימת ההזדמנות לאנשי כל הדתות להתחכך באנשים מדת אחרת, להכירם ולהוקירם.

במרכז הכפר פועל בית הארחה בו כ-58 חדרי מלון המופעל על ידי המתנדבים המגיעים לכפר מאירופה. כמו כן ממוקם במרכז הכפר, מוזיאון קטן המתעד את תולדות הכפר. חלק מהמוזיאון מוקם בתוך אוטובוס ישן שנתרם למתיישבים הראשונים, ובאוטובוס זה הם גרו.

 

חינוך

בשנים האחרונות קיבל נס עמים החלטה להפוך את כפר נס עמים לישוב קהילתי יחודי שיקלוט בשלב ראשון כ-100 משפחות המעוניינות לחיות בישוב איכותי שעקרונותיו הינם פתיחות , סובלנות והכרה באחר. מימוש הפרויקט הינו השלמת חזונם של מייסדי הכפר לטיפוח עקרונות הסובלנות והפתיחות בין כל בני הדתות באשר הם.

שרותי החינוך בנס עמים יבוססו על מערכת החינוך המעולה של מועצה אזורית מטה אשר,. וחינוך הגיל הרך במסגרת הישוב.

ביישוב הוקמו 2 גני ילדים חדשים ומודרניים הכוללים פעוטון וגן חובה.

 

קליטה

הרחבה קהילתית מתקיימת ביישוב.
 

מידע נוסף

בכוונת נס עמים ליצור קהילה המציעה לחבריה שירותי קהילה מפותחים בהתאם לרצון ולהחלטת תושבי המקום. אספקת השירותים הקהילתים תתבצע באמצעות אגודה קהילתית חדשה אשר תכלול את כל תושבי נס עמים ותאפשר קבלת החלטות משותפות באשר לסל שירותי הקהילה בישוב.

 

צור קשר

איש קשר:   מזכירות
טלפון:     04-9950066
אתר הבית::    לחץ כאן
 
פרויקטים בבניה:
לא נמצאו מפרסמים
לפרסום באתר: לחץ כאן

שתף

נדלן  צור קשר עם אחר נס עמים
שם :
טלפון :
דוא"ל:
הערות:
 
נדלןמלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם
 
   
 
  
 
 

    תגובות
  חיפוש ישוב

ישוב בקליטה
ישוב בקו עימות

  מדורים:

עצות לתכנון נכון
עצות שיכולות לחסוך..
סיפורים מהגליל
סיפורים וחוויות מהגליל

  מודעות פרסומיות :

 


בניית אתר אינטרנט |   קידום אתרים כל הזכויות שמורות © 2005. מדינת ישראל
Copyright (c) 2005, The State of Israel. All Rights Reserved.