נדל"ן ן"לדנ
מיצר
למפה מוגדלת לחץ כאן

    קיבוץ מיצר ,     גולן

אופי ההתיישבות: חילוני
שייך למועצת גולן

אודות

מיצר השוכן בדרום הגולן נמצא בתהליכים של שינוי סיווג למושב עובדים.
בישוב מתגוררות כיום כ- 35 משפחות אשר עוסקות בבניית הקהילה המתחדשת של המושב המתהווה ובעיצוב הזהות היישובית, החזון והאמנה החברתית.
במיצר פועלת מדרשה למנהיגות ואחריות חברתית המפעילה תוכנית קדם צבאית המונה כ- 60 חניכים בכל מחזור.
פרויקט הקמת מושב מיצר הינו פרויקט ייחודי הטומן בחובו הזדמנות נדירה לעצב קהילה חקלאית משמעותית בגולן, שהוא אזור חקלאי מהמתקדמים והמפותחים בארץ, בד בבד עם קידום העשייה החברתית והחינוכית באזור.

 

חינוך

קהילת מיצר חרטה על דגלה להבטיח את החינוך הטוב ביותר לילדיה ומתן מענה למגוון הצרכים הפיזיים, החברתיים, הרגשיים והחינוכיים של כל ילד/ה בקהילה. חברי הקהילה מכירים בחשיבות הרבה של חינוך איכותי לילדינו ובצורך ביצירת התנאים המיטביים למענה של הצרכים הייחודיים והפרסונאליים של כל ילד/ה ביישוב. הקהילה שואפת להעניק לילדיה סביבה בריאה ובטוחה, המאפשרת צמיחה, התפתחות ומימוש יכולות. מערכת החינוך שואפת לתת מענה לצרכיו הגופניים, הרגשיים, החברתיים והאינטלקטואליים של כל ילד\ה, לאפשר מיצוי יכולות, לפתח את היצירתיות הטמונה בכל ילד\ה ולהרחיב את תחומי ההתעניינות השונים.
הקהילה המתחדשת במיצר עמלה בשנה האחרונה על הקמה של מערכת חינוך ביישוב וכיום כבר קיימת במיצר מערכת חינוך הכוללת ועדת חינוך פעילה, מדריך לילדים ולנוער הפועל במסגרת החינוך הבלתי פורמאלי ופעוטון לגילאי 0-3 שנים אשר צפוי לקבל סמל תמ”ת בחודשים הקרובים. בשנת הלימודים תשע”ה אנו צפויים לפתוח גן רב גילאי (3-6 שנים) שיופעל ע”י משרד החינוך והמועצה האזורית גולן בשיתוף ומעורבות של קהילת מיצר.
החינוך במיצר שואב את כוחו מאופן החיים והעקרונות של ההתיישבות הכפרית ובראשה שוויון ערך האדם, טיפוח סובלנות ואי-אלימות, שיתוף פעולה ומתן כבוד לזולת, יצירת קשר עם הטבע והסביבה וקיום תרבות יהודית.
הקהילה מאמינה כי כל ילד וילדה הינם בני אדם שלמים וייחודיים אך גם חלק ממערכת חברתית ותרבותית רחבה: משפחה, קהילה, מדינה. ברוח המשפט ”אדם תבנית נוף מולדתו” מאמינה הקהילה כי ילד וילדה גדלים בתוך נוף פיזי וסביבה אנושית המשפיעים עליו ומעצבים את זהותו ותפקידה של המערכת החינוכית הינו להתחבר לסביבה הפיזית, האנושית והתרבותית של הילדים, לשאוב ממנה ולשקף אותה. מערכת החינוך תפעל להטמעת ערכים סביבתיים וחברתיים זה לצד זה: כבוד לזולת לטבע ולסביבה בה אנו חיים, זיקה למקום ורצון לשמר, לשנות ולהשפיע על הסביבה והחברה בה אנו חיים.
אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו ולקחת חלק בעשייה חינוכית וקהילתית ולעצב את עתיד ילדיכם וילדינו

 

מידע נוסף

מיקום: מיצר נמצאת בתחום המועצה האזורית גולן. הישוב נמצא בדרום רמת הגולן במרחק 10 דקות נסיעה מבני יהודה ו- 35 דקות מקצרין ומטבריה.מה בישוב: פעוטון, מערכת חינוך בלתי פורמאלית, מועדון קהילתי, מזכירות, שירותי דואר נע, מגרש משחקים, מגרש כדורסל וטניס וחורשה טבעית במרכז היישוב.
איפה עובדים: תעסוקה ניתן למצוא ביישובי הגולן הסמוכים או באזור העמקים והגליל. חלק מהתושבים עוסקים בחקלאות , חלקם מפתחים יוזמויות עסקיות שונות בתחומי הישוב ומחוצה לו. בישוב מתאפשרת תחילת פעילות חקלאית עצמאית של המתיישבים.

 

צור קשר

איש קשר:   מרכז מידע גולן
טלפון:     2131*
אתר הבית::    לחץ כאן
 
פרויקטים בבניה:
לא נמצאו מפרסמים
לפרסום באתר: לחץ כאן

שתף

נדלן  צור קשר עם קיבוץ מיצר
שם :
טלפון :
דוא"ל:
הערות:
 
נדלןמלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם
 
   
 
  
 
 

    תגובות
  חיפוש ישוב

ישוב בקליטה
ישוב בקו עימות

  מדורים:

עצות לתכנון נכון
עצות שיכולות לחסוך..
סיפורים מהגליל
סיפורים וחוויות מהגליל

  מודעות פרסומיות :

 


בניית אתר אינטרנט |   קידום אתרים כל הזכויות שמורות © 2005. מדינת ישראל
Copyright (c) 2005, The State of Israel. All Rights Reserved.