נדל"ן ן"לדנ
חד נס
למפה מוגדלת לחץ כאן

    יישוב קהילתי חד נס ,     גולן

אופי ההתיישבות: חילוני
שייך למועצת גולן

אודות

חד נס הוא כפר קהילתי על גדתו המזרחית של הירדן, בגובה מטר מעל לפני הים, בתחום המועצה האזורית גולן. מקור השם בראשי תיבות של שלושה מיישובי סיני שפונו ונהרסו: חרובית, דקלה ונאות סיני. הביטוי ”חד נס” (דגל אחד) הוא גם חלק ממשנתו של זאב ז`בוטינסקי מייסד תנועת בית”ר שהקימה את היישוב. לאחר פינוי היישובים מסיני במסגרת הסכם השלום בין ישראל למצרים, התארגנה תנועת בית”ר להקמת יישובים למפוני סיני. בשנת 1987 פנתה התנועה בעיתונות למשפחות הרוצות להצטרף לגרעין, וב-1989 הוקם היישוב, אך לבסוף ללא אף משפחה ממפוני סיני.
עיקר כלכלת היישוב מבוססת על תיירות ומפעלי נופש (אירוח, טיולי ג`יפים ופעילויות נהר).

 

חינוך

חד נס מייחס תשומת לב רבה לחינוך ותרבות הפנאי בישוב, כ-40% מכלל תקציב הישוב מוקצב למערכת החינוך של ילדי הישוב. לחינוך בחד נס בפרט וברמת הגולן בכלל יתרונות רבים. הילדים במוסדות החינוך החינוך הינם ילדי המושבים של מועצת דרום הגולן ונהנים מסביבה בטיחותית, איכותית, מרחבים , מדשאים, משקט וממגוון גירויים הקיימים בישובים השונים.
מערכת החינוך במועצה דרום הגולן מהווה את הליבה של חיי הקהילה באזור הגולן בכלל וחד נס בפרט. המועצה פועלת בשותפות עם הקהילה ועם ההורים על מנת לפתח ולטפח מערכת חינוך איכותית מגיל צעיר ועד לכיתה י”ב והגיוס לצה”ל.
אנו פועלים מתוך מחויבות ליצירת מערכת חינוך השואפת לטיפוח ילדים ומתבגרים ברוח הקידמה והסביבה, על בסיס ערכים ליברלים ומוסריים, באחד האזורים היפים בארץ ובעולם. בתי הספר השונים מאפשרים התפתחות אישית של הילדים לצד תחומי עניין שונים ומגוונים.
לגיל הרך
החינוך בגיל הרך מנוהל על ידי ועד ההורים של הישוב בשיתוף עם מזכירות הישוב וכולל:
מעון לגילאי 3 חודשים ועד 3 שנים, גן רב גילאי לגילאי 3 שנים עד 6 שנים המנוהל על ידי המועצה בפיקוח משרד החינוך, בתי ספר יסודיים
ישנם מספר בתי ספר יסודיים, בחירת בית הספר נעשית על ידי ההורים.
ביה”ס אביטל – ממוקם בקיבוץ מרום גולן כ- 30 דקות נסיעה. זה ביה”ס שלנו מבחינת אזור רישום של המועצה ויש בו יום לימודים ארוך – הכולל חוגים.
בית-ספר ממ”ד בדרכי נועם, ממוקם בקצרין, בית-ספר דמוקרטי ”כנף” לכיתות א-י”ב, ממוקם במושב אליעד.
בתי ספר תיכונים: תיכון מקיף אזורי ”נופי גולן” בקצרין, תיכון ”בית ירח”, ממוקם בעמק הירדן (אין אליו הסעות מועצה), תיכון ”ברנקו וייס”, ממוקם במושב רמות.
אולפנה לבנות, בטבריה, ישיבה תיכונית, פנימייה הממוקמת בחיספין.

 

תעסוקה

עיקר פרנסתו של הישוב על תיירות: אירוח, טיולי ג’יפים ופעילויות נהר

אזורי תעשייה קרובים : קצרין, צח”ר, חצור הגלילית.


 

קליטה

ההרחבה הסתיימה

למידע על קליטה ביישוב, ניתן ליצור קשר במספר: *2131
 

מידע נוסף

פעילות נוער בישוב
פעילות על ידי מדצי”ים בחלוקה לשכבות גיל. הפעילות מתקיימת בימי גתנועת בני המושבים.
העצמת בני הנוער ז` – יב` כפרטים וכקבוצה, במסגרת הישובית והגולנית, וגישור בינם לבין עולם המבוגרים, תוך מימוש עקרונות החינוך הבלתי פורמלי וביטויי לערכים חינוכיים נבחרים, לשם עיצוב בני הנוער כאנשים משפיעים ותורמים כיום ובעולם המבוגרים בעתיד.
איכות חיים:
חד נס הוא כפר קהילתי על גדתו המזרחית של הירדן, בגובה מטר מעל לפני הים, בתחום המועצה האזורית גולן. מקור השם בראשי תיבות של שלושה מיישובי סיני שפונו ונהרסו: חרובית, דקלה ונאות סיני. עיקר כלכלת היישוב מבוססת על תיירות ומפעלי נופש - אירוח, טיולי גיפים ופעילויות נהר.

 

צור קשר

איש קשר:   מרכז מידע גולן
נייד:     *2131
אתר הבית::    לחץ כאן
 
פרויקטים בבניה:
לא נמצאו מפרסמים
לפרסום באתר: לחץ כאן

שתף

נדלן  צור קשר עם יישוב קהילתי חד נס
שם :
טלפון :
דוא"ל:
הערות:
 
נדלןמלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם
 
 
 
 
 

    תגובות
  חיפוש ישוב

ישוב בקליטה
ישוב בקו עימות

  מדורים:

עצות לתכנון נכון
עצות שיכולות לחסוך..
סיפורים מהגליל
סיפורים וחוויות מהגליל

  מודעות פרסומיות :

 


בניית אתר אינטרנט |   קידום אתרים כל הזכויות שמורות © 2005. מדינת ישראל
Copyright (c) 2005, The State of Israel. All Rights Reserved.