נדל"ן ן"לדנ

    איזור פרסומי

איזור: סוג התישבות: אופי:

     תעסוקה בצפון

שתף

ההחלטה לעבור לחיות במקום חדש מלווה, לעיתים, בחששות לגבי מציאת מקורות פרנסה.
הנסיון מלמד כי מי שהעתיקו את מגוריהם לגליל מצאו, לרב , פתרון תעסוקתי בטווח סביר מביתם החדש. כך, למשל, אנשי חינוך ימצאו כי בגליל קיימת רשת מסועפת של מוסדות חינוך והשכלה ואנשי ההיי-טק יוכלו לחפש תעסוקה במרכזי תעסוקה כדוגמאת פארק התעשייה בתל-חי, פארק התעשייה בתפן, אזור תעשייה תרדיון במשגב, אזור תעשייה רמת גבריאל במגדל העמק, וכן אזורי התעשייה של יוקנעם ושל חיפה.
מחקרים מוכיחים שפתרון תעסוקתי אינו מהווה פרמטר ראשון בבחירת יעד למגורים. איכות החיים , מערכת החינוך והקהילה נתפסים כגורם עיקרי לשינוי במקום המגורים, ובכל זאת , דווקא בימים אלה, בהם שוק העבודה עובר שינויים ותמורות בקצב מסחרר אנו ממליצים להתחיל ולהכיר את האפשרויות בגליל כבר בשלב שלפני המעבר , כך שבבוא העת, תוכלו לנצל את הידע שצברתם לצורך הפצת קורות חיים.

מודעות דרושים מתפרסמות בעיתונות המקומית, ישנם מספר אתרי אינטרנט שמאפשרים חיתוך של מקומות העבודה לפי קריטריון גיאוגרפי, וישנן חברות השמה המתמחות באזור הצפון, אך מעבר לכל אלו ישנם מספר גופים ייעודיים שנועדו לסייע לתושבי הצפון ולתושבי המגזר הכפרי למצוא לעצמם מקומות עבודה בצפון מתאימים או לסייע בידם לייצר לעצמם את עבודתם על ידי תמיכה ביזמויות, הזוכות בצפון לעידוד רב.

מרכזי "מעברים" הנם מרכזי תעסוקה קהילתיים למגזר הכפרי, שנועדו לספק פתרונות ושירותים תעסוקתיים לתושבי המועצות האזוריות.
מטרת מרכזי מעברים היא לפתוח בפני תושבי המועצות האזוריות ובפני משפחות חדשות המעוניינות להיקלט בתחומן שירות המסייע באיתור מקומות תעסוקה, פיתוח נושאי יזמות, מידע בנושא הכשרה ועוד.
מרכזי מעברים מספקים מידע שוטף המתעדכן באינטרנט על חיפוש משרות בצפון ובנוסף הכוונה היא ליצור במקום מאגר של מידע על משרות מבוקשות לצד מאגר של מחפשי ולאפשר את החיבור בין שני הגורמים.
בנוסף, המרכזים מספקים חומר ואינפורמציה בנושא היזמות העסקית, כמו המידע הנדרש לשם הקמת עסק עצמאי, אפשרויות לימודים , קורסים והשתלמויות להסבה מקצועית. מעברים הינו פרויקט משותף של משרד התמ"ת, משרד הרווחה, הג'וינט, והמועצות האזוריות.

מרכזי טיפוח יזמות - מט"ים, נועדו לסייע ליזמים בעלי עסקים זעירים, קטנים ובינוניים או שמעוניינים לפתוח עסק כזה בצפון. המט"ים משמשים כ- ONE STOP SHOP כתובת מרכזית אחת לבעל העסק או ליזם, בה יכול היזם או בעל העסק להיעזר בסל שירותים כולל העומד לרשותו או לקבל הכוונה ומידע על כלים רלבנטיים אחרים, המופעלים על ידי גורמים אחרים לטובתו.
השירותים העיקריים הניתנים על ידי המט"ים הם ייעוץ מקצועי, הדרכה (קורסים וסדנאות בנושאים מגוונים הרלוונטיים לבעלי עסקים), הפניה למקורות מימון וסיוע בהכנת התוכנית העסקית הנדרשת לשם קבלת המימון וכן מידע והכוונה לכלים נוספים העומדים לרשות הפונים, לפי הצורך.
המט"ים מופעלים על ידי הרשות לעסקים קטנים ובינוניים בשיתוף פעולה עם גורמים נוספים ובהם משרדי ממשלה (בעיקר משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, המשרד לקליטת עליה ומשרד התיירות), הסוכנות היהודית, הרשויות המקומיות, גוינט ישראל וארגוני עסקים.

בנוסף קיימות בגליל חממות טכנולוגיות המסייעות ליזמים בתחילת דרכם להקים חברות הזנק או מפעלים על סמך טכנולוגיות הנמצאות עדיין בשלבי מחקר ופיתוח, ובהן מקבלים עזרה במימון, בניהול ובשיווק לתקופה קצרה עד היציאה לדרך עצמאית, ו חממות תיירות של משרד התיירות המסייעות ליזמים להקים או להרחיב עסקים קטנים ובינוניים בתחום התיירות.
פורטל דרושים, איגוד התעשיינים פורטל דרושים לתעשייה מחבר בין מעסיקים- חברות ומפעלי תעשייה לבין מחפשי עבודה המעוניינים להיות מועסקים בהם. ייחודו של פורטל הדרושים לתעשייה בכך שהוא מציג בעיקר משרות בתחומים מקצועיים-טכנולוגיים.

רשימת קישורים מלאה לגופים הנ"ל המצויים בגליל מצורפת להלן:

  מעברים

מעברים גליל מזרחי
מרכז תעסוקה קהילתי למגזר הכפרי
מעברים בעמק- מרכז תעסוקה למגזר הכפרי
מעברים בעמק"-הינו פרויקט משותף של משרד התמ"ת,משרד הרווחה,הג'וינט,מפעלי העמק ושלוש המועצות :יזרעאל, מגידו וזבולון. פרויקט זה נועד לקידום נושא התעסוקה במגזר הכפרי.
מעברים משגב- מרכז מידע לתעסוקה
המועצה האיזורית משגב , הקימה בחודש ינואר 2006, מרכז מידע חדש, המתמקד בנושאי תעסוקה ויזמות. המטרה היא לפתוח בפני תושבי משגב ומשפחות חדשות שמעונינות להיקלט במשגב שירות חדש שיסייע באיתור מקומות תעסוקה, פיתוח נושאי יזמות, מידע בנושא הכשרה ועוד.
מעברים בגליל- מטה אשר
מרכז מעברים הוקם לאור השינויים הרבים שחלו בשנים האחרונות במערך עולם העבודה של המגזר הכפרי. המשבר בענפי החקלאות, ההפרטות בקיבוצים,היעדר כלים למציאת עבודה והיצע מוגבל של תעסוקה בפריפריה הביאו להחלטת מועצות אזוריות מטה אשר ומעלה יוסף לחבור יחדיו ולהקים מרכז לפיתוח עולם העבודה באזורינו.
עמק המעיינות-בקעת הירדן
מעברים הינו פרויקט תעסוקה למגזר הכפרי (קיבוצים ומושבים) שהוקם ע"י המועצה האזורית בקעת הירדן, והמועצה האזורית בקעת בית שאן.
לאור השינויים הרבים שחלו בשנים האחרונות במערך העבודה במגזר הכפרי; המשבר בענפי החקלאות, ההפרטות בקיבוצים, היעדר כלים למציאת עבודה והיצע מוגבל של תעסוקה בפריפריה, החליטו המועצות האזוריות עמק המעיינות ובקעת הירדן לחבור יחדיו ולהקים מרכז לחיזוק ופיתוח ההון האנושי.
מודל מעברים פועל על פי תפיסת עולם של סולידאריות תעסוקתית הטוענת כי על מנת לשלב את תושבי האזור בעולם התעסוקה יש לשתף את המועצות, הקהילות, גופי תעסוקה מקומיים והשלטון המרכזי ו בפתרון בעיות התעסוקה באזור.

מ.מ.ת.ק הוא שירות הניתן ע"י המועצה האזורית עמק הירדן לרווחת התושבים.
המרכז מופעל על ידי החברה לפיתוח עמק הירדן במסגרת פעילות האגף לפיתוח כלכלי.
מטרתנו : לאפשר נגישות והכוונה "תחת קורת גג אחת" לכלל תושבי המועצה, ולאלה המעוניינים לעבור לאזור, בנושאי תעסוקה קליטה פיתוח עיסקי ועוד.
קישור לדף רלוונטי לתעסוקה ומשרות דרושים בגליל העליון
,תעסוקה בגולן
מרכז התעסוקה גולן החל את פעילותו לפני כשמונה שנים ומהווה מודל של חברת השמה כאשר הוא מקבל פניות הן מצד דורשי עבודה תושבי הגולן והן מצד מעסיקים בגולן וסביבתו, ומבצע חיבור ביניהם ללא מטרות רווח

  מט"י ויזמות

דרושים בתעשייה - דרושים לתעשייה בצפון
התאחדות התעשיינים בישראל- סניף צפון הוא העוגן למפעלי התעשייה בצפון.
הסניף הינו שלוחה צפונית של התאחדות התעשיינים בישראל ונותן שירות לכלל מגזרי התעשייה בישראל מזה כ-80 שנה.
התאחדות התעשיינים בישראל הינה ארגון המעסיקים היציג הגדול במדינה. בסניף צפון חברים כ- 500 מפעלים וחברות מהתעשייה המעסיקים כשליש מכוח התעשייה הישראלי.

באתר ההתאחדות ניתן למצוא לוח דרושים בצפון המכיל מגוון משרות תעשייה בצפון שעוזר לתעשיינים בצפון להתמקד ולמצוא עובדי תעשייה איכותיים תושבי הצפון ובמקביל לתושבי הצפון לחפש עבודה ולשלוח קו"ח בחינם לתעשיינים.

מט"י צפון הגליל- מרכז טיפוח יזמות
מט"י צפון הגליל משמש כ- ONE STOP SHOP כתובת מרכזית אחת לבעל העסק או ליזם. על מנת להוביל את העסק לרווחיות, פריצת דרך והצלחה עסקית. דרושים ידע, ניסיון וכישורים מקצועיים. מט"י צפון הגליל מעמיד לרשותך מגוון כלים וסל שירותים אשר יעזור לך למצות את מלוא הפוטנציאל של עסקך ויבטיחו את המשכיותו של העסק והצלחתו לאורך זמן.
מט"י בית שאן- המוקד לפיתוח כלכלי אזורי
מט"י בית שאן/טבריה - המרכז לטיפוח יזמות וקידום עסקים, פועלים לקידום היזמות העסקית במרחב טב"ע - טבריה, בית שאן והעמקים,ובכלל זה ישובי המועצה האזוריות עמק הירדן ועמק המעיינות, גליל תחתון והגלבוע וכן כפר תבור, כפר כמא, יבנאל ומגדל.
פעילות המט"י מסובסדת ע"י משרדי ממשלה וגופים פילנתרופיים אשר שמו להם למטרה לקדם את כלכלת ע"י הקמת עסקים קטנים והרחבה וחיזוק עסקים, חברות ומפעלים קיימים.
מט"י לב הגליל כרמיאל-משגב
מרכז טיפוח יזמות כרמיאל-משגב הוא עמותה ללא כוונת רווח, שמטרתו לטפח ולחזק את כלכלת האזור. משנת 1991 נעזרים בנו מאות יזמים ועסקים בהכוונה, מימון, קשרים ומידע ליצירת פעילות כלכלית מגוונת ותוססת בגליל. שירותי מט"י מתפתחים בהתאמה לצרכי העסקים והיזמים בלב הגליל וניתנים בתעריפים מסובסדים מאד-בעזרת עיריית כרמיאל, המוא"ז משגב, משרדי הממשלה ורשויותיהן, הסוכנות היהודית ושותפות 2000 עם קהילת פיטסבורג, ג'וינט ישראל, ותרומה לקהילה של עשרות אנשי עסקים.
יזם- מרכז ההשקעות והקשרים העסקיים
יזם הנו פרוייקט ייחודי מבית היוצר של הרשות לעסקים קטנים ובינוניים בישראל- מחלקת חדשנות, מידע וטכנולוגיה. אחת ממטרותיה העיקריות של המחלקה הנה עידוד השימוש בטכנולוגיות מתקדמות בקרב יזמים ובעלי עסקים והפחתת הפער הדיגיטלי בקרב אוכלוסיות אלו.
הרשות לעסקים קטנים
יתרונותיהם העיקריים של העסקים הקטנים והבינוניים הם חדשנות, גמישות, הקמה מהירה בעלות נמוכה ופיזור הסיכון. העסקים הקטנים עשויים לתת פתרון מתאים לבעיות תעסוקה בפריפריה וכן בקרב אוכלוסיות ייחודיות כמו מיעוטים, נשים, חיילים משוחררים ועולים חדשים. יחד עם זאת, סובלים עסקים בסדר גודל קטן ובינוני מקיומם של חסמים בשטח המימון, הניהול, הנגישות למידע וכן מבעיות של ביורוקרטיה, המקשות עליהם את ההתמודדות בשוק החופשי ופוגעות בהתפתחותם ובמיצוי הפוטנציאל הטמון בהם.

  אירגונים

התאחדות המלאכה והתעשייה בישראל
חברי ההתאחדות יכולים לקבל שירותים שונים כדוגמת: שירותים משפטיים, יעוץ כלכלי, הכוונה ליצואנים מתחילים, רווחה ומופעים, תווי קנייה מוזלים, הדרכה וימי עיון, סמינרים מקצועיים ועוד
מינהלת החממות הטכנולוגיות
מידע בנושא חממות תיירות

  חיפוש ישוב

ישוב בקליטה
ישוב בקו עימות

  מדורים:

עצות לתכנון נכון
עצות שיכולות לחסוך..
סיפורים מהגליל
סיפורים וחוויות מהגליל

  מודעות פרסומיות :

 


בניית אתר אינטרנט |   קידום אתרים כל הזכויות שמורות © 2005. מדינת ישראל
Copyright (c) 2005, The State of Israel. All Rights Reserved.