נדל"ן ן"לדנ
כנף
למפה מוגדלת לחץ כאן

    מושב כנף ,     גולן

אופי ההתיישבות: חילוני
שייך למועצת גולן

אודות

מושב כנף ממוקם בדרום רמת הגולן, בין גמלא העתיקה למושב מעלה גמלא. המושב בנוי על צוק המשקיף לכנרת מדרום מערב, לצפת ולגליל העליון במערב ולחרמון בצפון.

המושב קולט מתיישבים חדשים למעמד חברים באגודה הזכאים לנחלות. במסגרת מעמד זה כל החברים הם שווי זכויות וחובות. לכל חבר אפשרות להתפתח חקלאית, תיירותית או פיתוח יזמות בהתאם למכסות הקרקע והמים.

 

חינוך

מושב כנף נותן מענה לחינוך בשטח המושב מגיל 3 חודשים ועד כיתה א’.
מכיתה א’ לומדים התלמידים מחוץ למושב, ומתניידים בעזרת הסעות של המועצה האזורית. המוסדות הם: פעוטון פרטי, גן תת חובה וחובה, בית ספר יסודי אזורי – בבני יהודה, בית ספר התיכון האזורי – נופי גולן – בקצרין.


 

תעסוקה

תיירות: כלכלת היישוב מתבססת על תיירות -הפעלת חוף דוגית לחופה של הכנרת
חקלאות: מטעי אגסים


 

קליטה

באפשרות המשפחה לקבל מכסת קרקע הכוללת: נחלה בשטח של כ - 1.5 דונם עליה ייבנה ביתם, משק עזר בשטח של עד 5 דונם באזור המשקי של המושב לחקלאות אינטנסיבית או יזמות אחרת וקרקע חקלאית בשטח של עד כ - 55 דונם.

מכסת הקרקע הכללית למשפחה הינה 55 דונם סך הכל והיא כוללת את הנחלה, משק העזר, הקרקע החקלאית וחלק יחסי בשטחים הציבוריים של המושב.

 

מידע נוסף

איכות חיים
המושב מנוהל ע”י וועדות על בסיס התנדבותי: ועד הנהלה, ועדת תרבות, חינוך, קליטה, נוער, איכות הסביבה
ומתגייסים.
בנוסף יש תפקידים בשכר כמו מרכז משק, מזכירה ובעלי תפקידים במגזר המשקי.

הניהול השוטף מתבצע על ידי ועד ההנהלה ומרכז המשק . החלטות עקרוניות מובאות לאישור אסיפת חברים ומתקבלות ברוב רגיל. כל חבר כפוף וחייב למלא אחר החלטות מוסדות האגודה בכלל ואסיפת החברים. כל מועמד ממלא אחר החלטות האסיפה בנושאים השוטפים. קבלת משפחה לחברות כמוה בהסכמת המשפחה הנ”ל לכל הפרוטוקולים וההחלטות מן העבר, גם החלטות שהתקבלו טרם היות המשפחה חברה במושב.

חיי הקהילה בכנף פעילים מאוד. חברי המושב מציינים ביחד את החגים, בכל שנה מתקיים ”יום הילד” בו מפנקים את ילדי המושב ביום כיף משפחתי. פעם בשנה לסירוגין מתקיים ”יום האישה” או ”יום הגבר” בו שולחים את הגברים או הנשים ליום כיף.”חוג משוטטים” מתנהל באופן קבוע ובו יוצאים ילדי המושב בליווי חלק מההורים לטיולים ברחבי הארץ. ילדי כיתות א’ - ג’ מקבלים פעילויות בתחום המושב וילדים מכיתה ד’ מוזמנים להצטרף לתנועת המושבים. בכנף יש מד”ב של התנועה אשר מפעיל את הנוער ביחד עם המד”צים. (נערים ונערות בוגרים יותר אשר יוצאים בקיץ לקורס מד”צים וחוזרים להפעיל את השכבות הצעירות יותר).

בכנף מועדון אשר עומד לרשות חברים לפעילויות והתארגנויות משותפות. לנוער יש מועדון נוער ויש בכנף מגרש כדורגל, מגרש כדורעף/כדורסל, ספריה, צרכנייה ושני גני שעשועים.

 

צור קשר

איש קשר:   מרכז מידע גולן
טלפון:     *2131
טלפון:    04-6732940/1
 
פרויקטים בבניה:
כנף כנף
מושב כנף ממוקם בדרום רמת הגולן על צוק המשקיף לכנרת.
  מושב כנף עלה לקרקע בשנת 85 ומאז ועד היום נמצא בפיתוח ובקליטה מתמדת.

שתף

נדלן  צור קשר עם מושב כנף
שם :
טלפון :
דוא"ל:
הערות:
 
נדלןמלאו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם
 
   
 
  
 
 

    תגובות
  חיפוש ישוב

ישוב בקליטה
ישוב בקו עימות

  מדורים:

עצות לתכנון נכון
עצות שיכולות לחסוך..
סיפורים מהגליל
סיפורים וחוויות מהגליל

  מודעות פרסומיות :

 


בניית אתר אינטרנט |   קידום אתרים כל הזכויות שמורות © 2005. מדינת ישראל
Copyright (c) 2005, The State of Israel. All Rights Reserved.