נדל"ן ן"לדנ

    איזור פרסומי

איזור: סוג התישבות: אופי:

      עצות לעיצוב הבית  -  שניידר אדריכלים

שתף

עצות לעיצוב הבית

 

כמה פעמים אנו מסתכלים סביבנו ומרגישים לא נח עם המבנה הפנימי בו אנו גרים שכוללים גם חפצים מסוימים, או שאנו נכנסים למקום שאינו  מוכר ומרגישים אי נוחות מבלי לדעת את הסיבה לכך ...

 

כיצד ניתן לשנות את הסביבה הפרטית שלנו בבית, או אפילו את הסביבה במקום העבודה על מנת לשפר את הרגשתנו ואיכות חיינו?

 

יש מספר אלמנטים שניתן לשנות בקלות יחסית וכך להשיג שיפור מהיר ומשמעותי. עלינו לזהות מהם הגורמים המפריעים, ואז לבצע שינויים קלים, אשר אינם כוללים הוצאות גדולות, ומיד נשפר את איכות חיינו והרגשתנו בבית ובעבודה.

 

1.עומס יתר:

עלול לגרום להקטנת החלל הפנימי של הבית, אנשים צריכים מרחב וקוים זורמים, לא ריבוי של קירות או חפצים. לא תמיד ניתן להזיז קירות אולם חפצים בהחלט כן. רצוי לבחור תמונה אחת או שתים מקסימום לכל קיר, במיוחד אם הבית קטן. ריבוי תמונות או חפצים גורם לעין ולמוח להתעייף . אם יש לכם הרבה חפצים שאתם אוהבים ניתן להחליף ביניהם מדי פעם, כך שכל פעם יוצג פריט אחר, כמו כן יש לנסות להתאים בין מסגרות התמונות. באופן כללי יש להימנע מעודף סגנונות בבית בכדי שלא תיוצר  היא נוחות בעין , ובבית קטן מומלץ ללכת על קוים נקיים.

 

2.צבעוניות:

 יש לדאוג לסביבה רגועה, נעימה, וחמימה. צבעים פסטלים, צבעי חול או ירוק זית, בגוונים טבעיים שמוסיפים רוגע ולא מפריעים גם לאורך זמן. אפשר לבחור קיר אחד בחלל המגורים ואותו להדגיש ע"י צבע בולט  (בורדו או כחול), שם גם יונח החפץ שהכי רוצים להבליט. יש לקחת בחשבון גם את הסוג והצבע של הריפוד והוילונות.

חדרי ילדים בהחלט כדאי לצבוע בצבעים חזקים יותר, ניתן לשלב שני גוונים בכל חדר: ורוד, כתום, סגלגל לבנות, תכלת וגווני ירוק  לבנים. בחדר ההורים ניתן להדגיש את אזור המיטה בצבע אחר בולט יותר. לחדר האמבטיה מתאימים צבעי המים: ירוק, כחול, סגול, בחיפוי הקרמיקה, או  על אחד הקירות.

  

3.תאורה:

חשוב מאד שאור טבעי ישטוף את הבית במשך היום. חלונות גדולים יוצרים אפקט מרשים וקשר עם הגינה או עם הצמחים שנמצאים על אדן החלון ומושכים את העין החוצה לטבע, ומשפרים את ההרגשה.

תאורה מלאכותית : חשוב שתהיה מספיק תאורה בשולחן העבודה, עמדת המחשב, במטבח ובכל מקום בו צריך ריכוז. בחלל הסלון או פינת אוכל עדיפה תאורה לא ישירה המוקרנת כלפי מעלה לתקרה ומוסיפה גובה ואווירה מיוחדת לחלל החדר. רצוי לשלב בחללים אלו כמה כיווני תאורה..

 

4.חפצים :

וילון הוא מרכיב שבאמצעותו ניתן לשדרג את החלל בלי להשקיע כסף רב. וילון ארוך מרשים יותר ומוסיף פאר לאזור כמו סלון ואפילו לחדר השינה. היום מקובל לשלב שני סוגי בדים שקוף ואטום תוך התאמה לריפוד הכורסאות, ואפילו למפה שעל השולחן.

כדים ארוכים וגדולים יוצרים תחושה של גובה, והם עדיפים על עודף חפצים קטנים.

 

5. פרטי גבס:

 גבס הוא חומר זול יחסית, קל לביצוע ולא מצריך הרמת הריצוף.ניתן לשדרג וליצור צורה חדשה לפנים הבית ע"י קרניזים, הנמכות תיקרה,משחקי תאורה, נישות ופתרונות אחסון-  התוצאות מוצלחות מאד כשמשלבים צבעוניות ותאורה מתאימים,כאן יש בהחלט שילוב של תועלת  ויופי.

 

 שניידר אדריכלים בניהולה של אדריכלית יהודית שניידר, נוסד בשנת 2000, ומתמחה בתחום הבניה הפרטית, וילות יוקרה, תוספות בניה, וכן מבני ציבור ובתי כנסת. כמו כן עוסק המשרד בעיצוב פנים ושיפוץ בתים ומשרדים.

 

יהודית שניידר - אדריכלית  . 

   חיפוש ישוב

ישוב בקליטה
ישוב בקו עימות

  מדורים:

עצות לתכנון נכון
עצות שיכולות לחסוך..
סיפורים מהגליל
סיפורים וחוויות מהגליל

  מודעות פרסומיות :

 


בניית אתר אינטרנט |   קידום אתרים כל הזכויות שמורות © 2005. מדינת ישראל
Copyright (c) 2005, The State of Israel. All Rights Reserved.