נדל"ן ן"לדנ

    איזור פרסומי

איזור: סוג התישבות: אופי:

      קיבוץ יחיעם מתרחב

שתף

ביקוש רב להרחבה בקיבוץ יחיעם

בקיבוץ יחיעם מדברים בגאווה לא מוסתרת על קצב הפניות של משפחות מכל רחב הארץ, המתעניינות בהתיישבות בשכונה החדשה של היישוב. אברהם רוזנקיאר מספר על משפחות איכותיות שמחפשות איכות חיים משופרת, סגנון חיים שונה מזה שהתרגלו אליו בעיר ומדבר גם על תקוות היישוב להצערת מרקם האוכלוסייה של יחיעם.

 

 

 


"יש כבר 10 משפחות שחתמו על חוזים להצטרפות לאגודה המוניציפאלית ויש עוד רבות אחרות שמעוניינות להתחיל בתהליך," אומר רוזנקיאר. "לשמחתי, רבות מהן מתאימות מבחינת הפרופיל שלהן, לשאיפה שלנו להגדיל את מספר הילדים ביישוב."

מספר הפונים להרחבה מצטרף אל גאווה נוספת של יחיעם: חזרת 35 מהבנים אל היישוב, עם המשפחות שהקימו בעיר. לנוכח הצלחה זו לוטשים ביחיעם עיניים אל כ-100 בנים נוספים שנמצאים בחוץ ושניתן להערכתם להחזיר חלק ניכר מהם הביתה.

"בפעם הראשונה זה שנים," אומר רוזנקיאר בהתרגשות, "שיש במערכת החינוך יותר ילדים משלנו מאשר ילדי חוץ."

בחינת אופי הפונים להרחבה ביישוב מגלה כי 60-70% מהפונים הם זוגות צעירים עם ילדים בגילאי גן ובית הספר, 15% הם צעירים רווקים, שמעוניינים לבנות את חייהם בקיבוץ המתחדש ו-5% מהפונים הן משפחות מעט מבוגרות יותר, שילדיהן כבר גדולים. מחיר משבצת קרקע ביחיעם, כולל מחיר של אדריכל מלווה ופיקוח בניין עומד על כ-270 אלף שקל. את הפרויקט ילוו 2 אדריכלים שנבחרו על ידי הקיבוץ, וזאת כדי להבטיח, שהבנייה תתבצע על-פי עקרונות היישוב, לשמור על שכונה פתוחה, בעלת אופי קהילתי וחזות כפרית.

"הטרקטורים אמורים לעלות על הקרקע בתוך מספר שבועות ולהתחיל להכשיר את הקרקע לבניית השכונה החדשה במשבצת קרקע חלומית בתוך יער ובמיקום שתואם את החלום של רבים לגור במקום יפה טובל הירק," אומרת ליאת מ"החברה להתיישבות בארץ ישראל", שמנהלת את הפרויקט במשותף עם היישוב.

קיבוץ יחיעם מקיים מערכת המהווה מסגרת לחינוך ולהעשרה לכל הגילים, מגיל 3 חודשים ועד הגיוס לצה”ל. לגיל הרך יש בית תינוקות, פעוטון, גנון וגן הפועלים במתכונת של יום לימודים ארוך, כולל בחופשות השונות. הגן בקיבוץ יחיעם  מצטיין ברמה פדגוגית גבוהה, אשר הביאה בזמנו את משרד החינוך  להכיר בו כגן ניסויי בתחום המעבר מגן הילדים לכיתה א’. בי”ס יסודי:  בי”ס אזורי ”מעיינות” בקיבוץ כברי. חטיבת הביניים ותיכון: בית החינוך  האזורי ”אופק” בקיבוץ עברון. החינוך הבלתי פורמאלי: פעיל כל השנה, כולל בחופשות, במהלך שנת הלימודים ובחופש הגדול. בתי הילדים פתוחים לקליטת הילדים ולהפעלתם, משעת חזרתם מביה”ס ועד לשעה 17:00. הפעילות מתוכננת ומבוקרת ע”י צוות המדריכים ומנהלת החינוך. הפעילות מגוונת ומותאמת לתקופות השנה, חגים ומועדים. הילדים בגיל ביה”ס משתתפים בחוגים מטעם המועצה האזורית. על חברת הנעורים אחראי מדריך בוגר וחיילים ממסגרת גרעין נח”ל. על פעילות זו מפקחת מנהלת החינוך. מועדון חברת הנעורים פועל כל השבוע ומתוחזק ע”י הילדים והמדריכים.
הטבות למתיישבים ביחיעם: אזור עדיפות לאומית א’ והנחה של 13% עד לתקרה של 142,800 שקל.

 

איש קשר: אברהם רוזנקיאר.

טלפון: 04-9856041.

נייד: 052-3750166.

פקס: 9823470, או ליאת, 1-700-701-119

   חיפוש ישוב

ישוב בקליטה
ישוב בקו עימות

  מדורים:

עצות לתכנון נכון
עצות שיכולות לחסוך..
סיפורים מהגליל
סיפורים וחוויות מהגליל

  מודעות פרסומיות :

 


בניית אתר אינטרנט |   קידום אתרים כל הזכויות שמורות © 2005. מדינת ישראל
Copyright (c) 2005, The State of Israel. All Rights Reserved.