נדל"ן ן"לדנ

    איזור פרסומי

איזור: סוג התישבות: אופי:

      הגליל - חלון הזדמנויות

שתף

הגליל הינו יעד מועדף לתיירות פנים - אתרים, אטרקציות, תרבויות ודתות, מוזיאונים, מסלולי רכיבת אופניים, רכיבת סוסים ועוד... ההיצע גדל מדי שנה ומציג מגוון שמאפשר לבלות חופשות של כמה ימים, מספר פעמים בשנה, ולהיחשף בכל פעם מחדש לחלק אחר של הגליל.

 

למי שחי במרכז הארץ, הגליל נתפס כמקום של מטיילים ותיירים, אבל מה קורה עם מי שבוחר לחיות בגליל? משפחות אשר העתיקו את מגוריהן למועצות האזוריות בגליל מסתגלות לאורח חיים חדש ולצריכת התיירות ותרבות הפנאי באופן שונה מהמקובל בעיר גדולה.

 

 

המרחב הגלילי מציע מגוון גדול של מסלולי טיול (בכל ימות השנה), מסלולי אופניים ואפשרויות בילוי הנשענות על הון אנושי מקומי, כמו לדוגמא: תיאטראות קטנים, תיאטרוני בובות, תערוכות אמנים, הרכבים מוסיקאליים ועוד.

 

בגליל למעלה מ- 60 פסטיבלים המתקיימים במהלך השנה – ואם מסתכלים על הפסטיבל מעיניהם של תושבי הגליל – זו הזדמנות נהדרת לחשיפה ופעילות עסקית.

 

אנשים המגיעים מהמרכז מקבלים תמיכה בהקמת עסק תיירותי – אם העסק הינו פתיחת צימרים, הקמת מסעדה, מרכז טיפולים הוליסטיים או שילוב בין עסקי חקלאות ותיירות (מרכז רכיבה, יקב ועוד). התמיכה מתבצעת ע"י אחד משמונת המט"ים הפזורים ברחבי הגליל (מט"י – מרכז טיפוח עסקים), כאשר משרדי הממשלה השונים, בשיתוף משרד נגב- גליל מעבירים את תמיכתם דרך המט"י:

א.      סיוע בהכנת פרוגראמה לעסק

ב.      סיוע בהכנת תכנית עסקית

ג.       ליווי מקצועי

ד.      סיוע בחיבור למקורות מימון (הלוואות מקרנות שונות)

ה.     קורסים וסדנאות מקצועיות.

ו.       במקרה של הקמת מיזם משולב תיירות- חקלאית – קיימת אפשרות לקבלת      מענק.

 

כל הפעילות הזו מסובסדת ע"י משרדי החקלאות, התיירות, התמ"ת ומשרד נגב גליל.

 

עשרות אנשים שבילו ונהנו בגליל החליטו לאחר מכן להעתיק את מגוריהם לצפון ולהקים את "החלום" בגליל.

 

כל אחת מהמועצות האזוריות ממוקמת במרחב אחר, ובהתאם מציעה מגוון שונה של מסלולי טיול, אירועים ותרבות פנאי. על קצה המזלג... מפי תושבי הסביבה:

 

באופן אקראי ליקטנו מגוון אפשרויות בילוי בטווח של חצי שעה במועצה האזורית משגב : בשטח המועצה קיים מועדון בריאות כפרי המציע כל ימות השנה בריכת שחייה גדולה, חדר כושר ופעילות חוגי ספורט ענפה. לצידו נמצא המתנ"ס, שמציע מגוון חוגים מהגיל הרך ועד למבוגרים (קיים מערך הסעות לילדים ונוער ). מועדון מרחבים לגיל השלישי מציע טיולים, הרצאות, קורסים וסדנאות מידי שבוע לבני הגיל השלישי.  בעיר הסמוכה כרמיאל, קיים היכל תרבות המציע מספר סדרות תיאטרון, מחול וקולנוע, הכולל מועדון טרום-בכורה לסרטים ישראלים. שתי גלריות לאמנות עכשווית נפתחו לאחרונה באזור, האחת בפארק תעשייה משגב והשנייה בישוב מכמנים. פסטיבל המחולות בעיר כרמיאל מהווה מוקד עלייה לרגל של תושבי המועצה, כמו גם מוקד משיכה לתיירות פנים.  בתחום ההסעדה,  נפתחה לאחרונה מסעדה תורכית בישוב אבטליון ע"י בעלי המסעדה התל אביבית "גפן", אשר העתיקו את מגוריהם למשגב. פאב אזורי פועל בישוב מנוף ומציע מופעים של הרכבי  מוזיקה.  כמו כן, קיימים מספר בתי קפה, ביניהם 'אינקולינה' ו'בליקר'. מסלולי  טיול בנחל חילזון, יער יודפת, הר השאבי, פארק אוסטרליה ומגוון פארקים ברחבי העיר הסמוכה כרמיאל. כמו כן, כל ישוב מציע מגוון של פעילויות במהלך השנה - מהרצאות, טיולים, סרטים ועד מסיבות וירידים.

   חיפוש ישוב

ישוב בקליטה
ישוב בקו עימות

  מדורים:

עצות לתכנון נכון
עצות שיכולות לחסוך..
סיפורים מהגליל
סיפורים וחוויות מהגליל

  מודעות פרסומיות :

 


בניית אתר אינטרנט |   קידום אתרים כל הזכויות שמורות © 2005. מדינת ישראל
Copyright (c) 2005, The State of Israel. All Rights Reserved.