נדל"ן ן"לדנ

    איזור פרסומי

איזור: סוג התישבות: אופי:

      לא רק נוף מחלון המכונית – משגב מבקשת לעלות על מפת התיירות

שתף

תוכנית האב לתיירות במשגב עלתה לדיון ציבורי במפגש רחב של תיירנים, בעלי תפקידים במועצה ובעלי עניין בתחום. הדיון ימשך ביומן 'תוכנית אב לתיירות' באתר המועצה ובמפגשים נוספים.

 

תוכנית האב לתיירות שמוביל בועז גרשון, רכז התיירות בחברה הכלכלית למשגב, בעזרת 'יעד אדריכלים', נכנסה לשלב הדיון הציבורי במפגש של תיירנים, בעלי תפקידים במועצה ובעלי עניין נוספים, שהתקיים בשבוע שעבר במועדון יעד. תוכנית האב מבקשת לקדם את התיירות באזור לב הגליל ובמשגב בפרט, ולהפוך את המקום ליעד בפני עצמו המספק אטרקציות ייחודיות ומגוון שרותי תיירות.

רון שני, ראש המועצה, פתח את הערב והציג את ציפיותיו מתוכנית האב. רון הדגיש את היתרון בשיתוף הפעולה עם כרמיאל והראיה האזורית, וציין את מנהלת שבילי האופניים ותחילת הסדרת השבילים כדוגמא לפעולה לחיזוק התיירות.
דורון רוהטין ואילן בן יוסף מ'יעד אדריכלים' סקרו את המאפיין העיקרי של מרחב משגב, שנתפס היום כאזור שחולפים על פניו, ואת הכוונה  לשנות את המצב, למשוך תיירים פנימה לאזור, ולהאריך את שהייתם בו.

תוכנית האב מתבצעת במספר שלבים. שלב א', שכלל ניתוח המצב הקיים הסתיים, ושלב ב' של דיון ציבורי פתוח נפתח.

בתום שלב הדיון הציבורי יקבע מיתוג, מיצוב ומערך שיווק לאזור וייבחרו פרויקטים מובילים.

תוכנית האב אינה בעלת תוקף סטטוטורי, אך חשיבותה בהצבת מטרות ותכנון ארוך טווח. הרשויות מייחסות לתוכניות בעלות הסכמה ציבורית רחבה חשיבות רבה, והן בעלות סיכוי גבוה למעמד סטטוטורי בהמשך.

המפגש עסק בדילמות שונות שיש לתת עליהן את הדעת ובהן הצורך בהפרדה בין הפעילות התיירותית לבתי התושבים, סוג הקהל שמשגב מעוניינת למשוך, רמת האינטנסיביות של הפיתוח התיירותי, שילוב בין מגזרי וניתוח עוגנים וחסמים תיירותיים.

הדיון יימשך ביומן 'תוכנית אב לתיירות' באתר המועצה ובמפגשים נוספים.

 לפרטים נוספים – נירית סגל, דוברת מ.א. משגב

 טל: 04-9902383

   חיפוש ישוב

ישוב בקליטה
ישוב בקו עימות

  מדורים:

עצות לתכנון נכון
עצות שיכולות לחסוך..
סיפורים מהגליל
סיפורים וחוויות מהגליל

  מודעות פרסומיות :

 


בניית אתר אינטרנט |   קידום אתרים כל הזכויות שמורות © 2005. מדינת ישראל
Copyright (c) 2005, The State of Israel. All Rights Reserved.