נדל"ן ן"לדנ

    איזור פרסומי

איזור: סוג התישבות: אופי:

      חיים את הגליל - כתבת וידאו

שתף

"חיים את הגליל"

סרט דוקומנטארי שמלווה שלוש משפחות שנטשו את חייהם

במרכז הארץ והתיישבו בגליל

 

 

מה גורם לשלוש משפחות לעקור יחד עם ילדיהם ממקום מגוריהם באזור חיוג 03 ולעבור לגליל? על כך בדיוק ינסה להשיב סרט דוקומנטרי שהופק על ידי ענני תקשורת. הסרט "חיים את הגליל", שהופק ביוזמת הרשות לפיתוח הגליל במסגרת פעילות לעידוד התיישבות בגליל, בשיתוף ענני תקשורת, עוקב אחר סיפורן של שלוש משפחות שהחליטו להעתיק את חייהם ממרכז הארץ לגליל.

 

 

 

לסרט באורך המלא ולכתבה ב  NRG לחץ כאן

 

הסרט, מביא דרך סיפורן של משפחות הלל, ווינסנסט קיווית ומשפחת אברהם-עוז, את סיפורה של ציונות נוסח 2009. בסרט, משתפות המשפחות בלבטים, בחששות, במעצורים ומספרים בגילוי לב על ההחלטה, המעבר עצמו והשינויים שעשו בחייהן בכדי להגשים את חלומן ולחיות בגליל.

הסיפור הראשון בסרט, הוא סיפורם של כרמית וגיל אברהם-עוז, שעברו יחד עם ארבעת ילדיהם, מראש העין ליישוב יעד לפני כשנה וחצי. כרמית עבדה עשר שנים כאחות בפגיה בבית החולים "שניידר" וגיל עבד במשרד רואי חשבון גדול. לאחר המעבר, השתלבה כרמית כאחות במרפאה בכרמיאל וגיל פתח משרד עצמאי לראיית חשבון ביעד.

הסיפור השני המופיע בסרט הוא על ליאת וגולן הלל שחיו עד לפני כשנה וחצי בגבעתיים ועבדו בחברות היי-טק. לאחר שהחליטו לפרוש מהמרוץ המטורף, עברו, יחד עם שלושת ילדיהם, להתגורר בקרית שמונה, ובמקביל בנו את ביתם במעיין ברוך. כביטוח עתידי הם בנו גם שני צימרים בחצר. לפני כשישה חודשים פוטרה ליאת עקב קיצוצים בחברה בה היא עבדה וכיום היא מנהלת את הצימרים ומגדלת את הילדים.

הסיפור השלישי בסרט, מספר על רווית חסון וווינסנט קיווית המתגוררים כיום בלהבות הבשן, יחד עם שני ילדיהם. לפני כחמש שנים עלה וינסנט לישראל מהולנד, במטרה לבנות חיים חדשים עם רווית. השניים התגוררו בפתח תקווה. לאחר שהחליטו לעבור יחד לגליל, רכשו בית בהרחבה של להבות הבשן וכיום הם מתגוררים בשכירות בקיבוץ עד להשלמת הבנייה. רווית מיד מצאה עבודה כמורה לאנגלית בבית הספר האזורי בעקבות הקשרים של נשות הקיבוץ, ווינסנט עובד באותה חברה שעבד במרכז, אך מהבית.  חיפוש ישוב

ישוב בקליטה
ישוב בקו עימות

  מדורים:

עצות לתכנון נכון
עצות שיכולות לחסוך..
סיפורים מהגליל
סיפורים וחוויות מהגליל

  מודעות פרסומיות :

 


בניית אתר אינטרנט |   קידום אתרים כל הזכויות שמורות © 2005. מדינת ישראל
Copyright (c) 2005, The State of Israel. All Rights Reserved.