נדל"ן ן"לדנ

    איזור פרסומי

איזור: סוג התישבות: אופי:

      איילים  -  התיישבות צעירים בנגב ובגליל

שתף

איילים - התיישבות צעירים בנגב ובגליל

עמותת איילים הוקמה בשנת 2002 ע"י חבורת צעירים במטרה לחזק את מפעל ההתיישבות והמעורבות החברתית בנגב ובגליל באמצעות התיישבות של סטודנטים בפרט וצעירים בכלל בישובים קהילתיים ובערים. 

העמותה שמה לה למטרה לקדם את הצמיחה הדמוגרפית בנגב ובגליל, להעצים את החינוך באזורים אלה, למשוך צעירים לחיות באזור לאורך זמן ולמנף יזמות ופעילות כלכלית.

המשתתפים בתוכנית חיים במרכזי ישובים בנגב ובגליל ומקבלים מלגות לימודים ומגורים מוזלים בתמורה לפעילות חברתית וחינוכית עם ילדי המקום. הסטודנטים שותפים בשיעורי עזר והעשרה, חוגים, פעילויות פנאי, שיפור פני הקהילה ותמיכה בילדים ומקבלים כ- 10,000 ₪ לכל שנת לימוד באוניברסיטאות ובמכללות ברחבי הנגב והגליל.
בנוסף לתמורה הכספית, חווים הסטודנטים תחושות כנות של ציונות ועשייה וקשרים חמים נרקמים בינם ובין הילדים ובינם לבין עצמם כגרעין חברתי.

בעמותה מאמינים  כי באמצעות חיבור ראשוני לפריפריה יקשרו הסטודנטים למקום ולאנשים, וחלקם הגדול יחליט בסופה של תקופת הלימודים להמשיך את עתידו במקום.

במקביל, מקדמת העמותה, בשיתוף עם משרד ראש הממשלה ומשרד המשנה לראש הממשלה, תהליך של מענק תמריצים לבוגרי הפרוייקט אשר מעוניינים להישאר באזורי הפריפריה.

העמותה פועלת בשיתוף משרדי ממשלה, רשויות מקומיות בנגב ובגליל וקרנות פרטיות וזוכה להערכה ציבורית רבה.

כיום קיימים שלושה כפרי סטודנטים בנגב: אשלים, יכיני ודימונה ורביעי בקריית שמונה שבגליל, בהם  פועלים 229 סטודנטים, העובדים עם למעלה מ- 3,000 ילדים ונוער ברחבי הנגב והגליל.

בעתיד הקרוב מתוכננים לקום עוד תשעה כפרים במתכונת דומה.


פרטים נוספים באתר - עמותת איילים.

   חיפוש ישוב

ישוב בקליטה
ישוב בקו עימות

  מדורים:

עצות לתכנון נכון
עצות שיכולות לחסוך..
סיפורים מהגליל
סיפורים וחוויות מהגליל

  מודעות פרסומיות :

 


בניית אתר אינטרנט |   קידום אתרים כל הזכויות שמורות © 2005. מדינת ישראל
Copyright (c) 2005, The State of Israel. All Rights Reserved.