נדל"ן ן"לדנ

    איזור פרסומי

איזור: סוג התישבות: אופי:

      קיבוץ נווה איתן קולט משפחות

שתף

 

 קליטת חברים בקיבוץ נווה איתן

 

יפה ונאה הוא הנווה, קיבוץ נווה איתן- קיבוץ מתחדש.

קיבוץ נווה איתן הוקם בשנת 1938 כישוב חומה ומגדל,  על ידי עולים מפולין.

שמו של הקיבוץ לקוח מספר ירמיהו 'הִנֵּה כְּאַרְיֵה יַעֲלֶה מִגְּאוֹן הַיַּרְדֵּן, אֶל-נְוֵה אֵיתָן' (ירמיהו, מ"ט, 19).

ואכן הקיבוץ שוכן בלב ליבו של עמק המעיינות, בין הר הגלבוע לנהר הירדן. בסמוך לקיבוץ זורמים נחלים ומעיינות לרוב: נחל המסיל, נחל הקיבוצים, עין מודע ואחרים. האזור, כשמו כן הוא, שופע אפיקי נחלים ומעיינות מים מתוקים, שמשכו אליהם מתיישבים רבים לכל אורך ההיסטוריה.

 

קהילה חמה ופתוחה בקיבוץ נווה איתן.

בקיבוץ נווה איתן גרים כיום כ-290 חברים ותושבים שאינם חברי הקיבוץ, השאיפה היא לקלוט חברים חדשים ולהתרחב לכמאה בתי אב.

הקיבוץ מתאפיין בקהילה הטרוגנית, חברי משק ותיקים, בני קיבוץ חוזרים, וחברים חדשים שהגיעו למקום מכל הארץ וגם מחוצה לה.

הקהילה בנווה איתן היא קהילה חמה ופתוחה, הקיבוץ משקיע מאמצים רבים בקליטת חברים חדשים לשורותיו, וחברי המשק שמחים לקבל אליהם את השותפים החדשים בחיבוק חם ובנפש חפצה.

הפעילות הקהילתית בקיבוץ מגוונת וענפה, החברים הצעירים שחזרו לקיבוץ בשנים האחרונות, הביאו עמם משב רוח רענן ושפע של פעילויות ואירועים שיוזמת הקהילה, כגון טיולים משותפים, שוק אוכל ויצירה ועוד.

כל החגים נחגגים במסגרת הקיבוץ, ובנוסף נהנים התושבים מאירועי תרבות וספורט רבים שיוזמת המועצה האזורית עמק המעיינות.

 

קהילה אקולוגית בנווה איתן

בנווה איתן פועלת קהילה אקולוגית מפותחת ביותר, הקהילה האקולוגית מצליחה לשלב בצורה מצויינת, חיים עם אידאולוגיה סביבתית בתוך חיי הקהילה הקיבוציים השגרתיים, רבים מחברי הקהילה האקולוגית בנווה איתן מחנכים את ילדיהם בחינוך הביתי.

 

חינוך בקיבוץ נווה איתן

ילדי בית הספר היסודי לומדים בבית הספר 'דקלים' בקיבוץ חמדיה הסמוך, תלמידי ז' עד י"ב מתחנכים בתיכון האזורי 'גאון הירדן' שנמצא בקיבוץ עצמו, וילדי הגיל הרך נוסעים כיום לקיבוץ מעוז חיים, אך במקום ישנה מערכת חינוך לגיל הרך בהקמה, ויתכן שתפעל כבר בשנת הלימודים הקרובה.

בנוסף, קרוב לעשרים ילדים מגיל ינקות עד כתה ח', משתייכים לקהילה האקולוגית הפעילה בנווה איתן ומתחנכים במסגרת החינוך הביתי.

בקיבוץ פועלת מערכת חינוך בלתי פורמאלי, חוגים שונים ומגוונים ניתן למצוא בקיבוצים הסמוכים ובמועצה. בין החוגים החביבים על ילדי הקיבוץ (וחלקם אף על החברים) תמצאו רכיבה על סוסים, ריקוד באולפן למחול, שחייה, שעת סיפור ואחרים.

 

תעסוקה בתוך הקיבוץ ומחוצה לו.

קיבוץ נווה איתן נמצא 5 דקות נסיעה מבית שאן, 20 דקות נסיעה מעפולה ו-25 דקות נסיעה מהעיר טבריה. חברי הקיבוץ עובדים הן בתוך המשק במפעל הפרופילים של הקיבוץ ובענפי המשק השונים, והן בערים ובקיבוצים הסמוכים, בתיירות, במפעלים האזוריים ועוד.

 

קיבוץ נווה איתן- קיבוץ מתחדש במחיר מרגש.

קיבוץ נווה איתן הוא קיבוץ מופרט שקולט משפחות לחברות מלאה בתוך תחומי הקו הכחול.

הקיבוץ יודע להציע כיום, 32 מגרשים לבנייה ו- 50 מגרשים מבונים על שטח של כחצי דונם.

מגרש מבונה- הוא למעשה בית ישן בתוך הקיבוץ, בית שהוא בהחלט ראוי למגורים asis, אולם ניתן גם לשפץ ולחדש אותו, הכל בהתאם לכיס ולרצון הרוכש.

לא בכדי הבטחתי מחיר מרגש, קיבוץ נווה איתן יודע להציע מוצר שלא תוכלו למצוא בהרבה מקומות, הבתים הישנים של הקיבוץ נמכרים במחירים נוחים ביותר ובהחלט שווים לכל נפש.

רק כדי 'לסבר את הכיס' מחירו של בית בן שתי קומות המשתרע על כמאה ועשרים מטרים רבועים וחצי דונם אדמה, לא יעלה על שלוש מאות אלף שקלים חדשים (300 אלף ₪ בלבד!) והמחיר הזה כולל בתוכו כבר את דמי הקליטה, התקורות, התשתיות הציבוריות, את כל התשלומים הנלווים ואפילו את שכר הטרחה של עורכי הדין.

אין ספק שמדובר במחיר שבהחלט מסייע ומעודד לעשות את הצעד ולהגשים את החלום הישראלי של התיישבות כפרית ואיכות חיים שאין שנייה לה.

 

תהליך הקליטה לקיבוץ- קל וידידותי ללא תקופת מועמדות.

מי שהגיע עד הנה ודאי ירצה לבדוק אפשרות להעתיק מייד את מגוריו לקיבוץ נווה איתן, ומי שהגיע עד הנה ודאי ישמח גם לשמוע שתהליך הקליטה לחברות בקיבוץ נווה איתן, קל וידידותי יחסית לתהליכים המוכרים לנו מקיבוצים אחרים.

בתור התחלה, יש לתאם מועד עם דבורה, רכזת הקליטה של הקיבוץ ולתאם ביקור במקום, מהביקור הזה תצאו עם כל הפרטים והאינפורמציה הדרושים לכם וגם עם תיק נקלט מסודר ומאורגן. לצורך התרשמות נוספת, ניתן גם להתארח לסופשבוע בקיבוץ.

 

אם החלטתם שטוב ויפה ותרצו להמשיך בתהליך, תישלחו לאבחונים בהם יבדקו פרמטרים חברתיים וקהילתיים, בשלב הבא תדרשו לעבור מבחן התכנות כלכלית על מנת לבדוק שני נושאים עיקריים: א. שביכולתכם לעמוד בתנאי העסקה וב. שיש לכם צבירה פנסיונית מספקת. (זאת כדי להבטיח שבמסגרת תקנות הערבות ההדדית, לא תהיו לנטל על כתפי הקיבוץ בהגיעכם לגיל פרישה).

לסיום, אצטט כאן שיר קצר שנכתב על ידי ילדי הקיבוץ הצעירים, והם שמחו לשיר לי אותו בטלפון שוב ושוב...

קיבוץ נווה איתן,

הוא קיבוץ קטן,

פעם ננשך פה מישהו מתן,

קרוב לכאן יש מעיין,

קוראים לו 'המסיל',

חבל על הזמן!

 

 פרטים נוספים ופרטי קשר לחצו כאן.  חיפוש ישוב

ישוב בקליטה
ישוב בקו עימות

  מדורים:

עצות לתכנון נכון
עצות שיכולות לחסוך..
סיפורים מהגליל
סיפורים וחוויות מהגליל

  מודעות פרסומיות :

 


בניית אתר אינטרנט |   קידום אתרים כל הזכויות שמורות © 2005. מדינת ישראל
Copyright (c) 2005, The State of Israel. All Rights Reserved.