נדל"ן ן"לדנ

    איזור פרסומי

איזור: סוג התישבות: אופי:

      מה גורם לתעשייה ישראלית לצאת מהריבוע ולחשוב גליל?

שתף

מה גורם לתעשייה ישראלית לצאת מהריבוע ולחשוב גליל?

 

מה מביא את התעשיינים הישראלים  להעתיק את מפעליהם  אל הגליל, להמיר את מושבם במרכז ולשלב תעשיה בסביבה פסטורלית. אילו שיקולים נלקחים בחשבון כשמחליטים על צעד שכזה ובעיקר איך עושים זאת בלי בלי פחד משינוי?... עיתון "להיות גלילי" בדק ומצא כי יותר ויותר תעשיות ישראליות מעתיקות את מקום מושבן מאזור המרכז, ועוברות אל הגליל...אמרנו הטבות? אמרנו.. אמרנו הקלות? אמרנו...מעבר להחלטות הכלכליות במעבר לגליל מתעצבת לה תעשיה שלמה של אידיאולוגיות ואהבת ארץ...(ת)עשיה ישראלית במלוא מובן המילה...

 

"יכולנו לקבל הטבות מס והקלות דומות גם בפארקי תעשיה אחרים ברחבי הארץ אך השיקול הערכי לצד עתודות קרקע  טובות היוו את הפרמטריים הסופיים בהחלטה לעבור לגליל. לצד אלו התווספו היחס הטוב והמקצועי של מנהלת פארק תעשיה דלתון וכמו גם הסיוע והעזרה בהקמה שהיוו משענת בכל המעבר" אומר  רון גוטרמן, מנכל חברת סקיור פרמצבטיקה העתיק את מקום מושבו של המפעל מיבנה שבמרכז הארץ אל פארק תעשיה דלתון שבגליל. עוד ממשיך גוטרמן "ההיצע הרב של ההון האנושי, בוגרי המכללות האקדמיות הפרוסות ברחבי הגליל את  כוח העבודה במפעל לזמין וגמיש יותר. כל עובדי החברה מגיעים מאזורים שונים בגליל ומביאים עימם איכות ומקצועיות רבה..."

 

"תעשיה גלילית"

בגליל קיימים  9 פארקי תעשייה המוגדרים תחת אזור עדיפות א'. בפארקי תעשיה אלו מקבלים בעלי המפעלים, הטבות כחלק מהשתייכותם לתעשיה הממוקמת הגליל. בנוסף לכך, כל פארק תעשיה מציע הקלות וסיוע ייחודיים משלו ובהתאם למשאבים. כך לדוגמא מציע פארק צ.ח.ר מציע בנוסף להטבות הכלליות הנחות בארנות ופארק תעשיה מעלות מציע מחירי קרקע מסובסדים 50,615 ₪ לדונם

(עוד על ההטבות הייחודיות באתר galil.gov.il).

עודד בשן , מנכ"ל ויו"ר און טראק אינוביישנס, מפארק תעשיה צ.ח.ר. מספר : "כשהוקמה OTI - קבענו את משכנה בגליל העליון.  במרוצת השנים, עם גדילת החברה המעסיקה היום כ-  600 עובדים ברחבי העולם, עברנו לאזור התעשייה צ.ח.ר.  בחרנו את האזור בזכות הרמה הגבוהה של החומר האנושי ואנו ממליצים לכל בעל עסק להגיע לגליל וליהנות מהאווירה החיובית וההרמוניה שהוא יוצר בתוך החברה"

 

"ההצלחה העסקית שלי בגליל"

הרשות לפיתוח הגליל כזרוע מבצעת של המשרד לפיתוח הנגב והגליל שותפה בייזום וקיום פעילויות לחיזוק תעשיות בכל רחבי הגליל והגולן. במהלך השנה החולפת יזמה הרשות בשיתוף עם ?? קמפיינים שיווקים לחיזוק פארקי התעשיות בגליל במטרה לחשוף יזמים ותעשיינים להטבות והקלות בפארקי התעשייה השונים. את והקול הקורא נושאים לא אחרים מאשר התעשיינים עצמם ששיתפו בסיפורי ההצלחה שלהם בגליל מנקודת מבטם. מטי זיידנר , מנכ"ל ספירל סלושנס מספר "...מיקומה של ספירל בבר לב תורם רבות להצלחתה, אנו פועלים כאן מאז שנת 2003 ונהנים מכח אדם איכותי במיוחד במורכב מ"צברים" ומעולים חדשים המגיעים מכל רחבי הגליל ועד חיפה וללא פקקי תנועה. מספר כי "לצד הדאגה לעובדים אנו תורמים ומשקיעים מאמצים גם בקידומה של הקהילה והאזור וציונות וערכים אינם מילים גסות אצלנו ומיקומינו בגליל איננו מקרי...אני מזמין אנשי הייטק וחברות נוספות לבוא לגליל ולהצליח כאן וליישם ציונות במיטבה..."

 

בשנתיים האחרונות , הרשות לפיתוח הגליל שותפה  מלאה לתמ"ת בגיבוש תוכנית ייעודית לחיזוק הצפון בהיבטי התעשייה והתעסוקה.במקביל שמה לה כמטרה לצמצם פערי מרכז – פריפריה באמצעות מתן סל הכלים לחיזוק המפעלים הקיימים מניעת סגירתם לצד פעילות אינטנסיבית ביצירת הטבות אטרקטיביות ליזמים ומפעלים שיעתיקו את הפעילות לגליל.

 

ציטוט של אורנה: " המשרד לפיתוח נגב גליל באמצעות הרשות לפיתוח הגליל פועלים ימים לשימור ההזדמנויות העסקיות והתעשייתיות של הגליל בתודעת היזמים מתוך מטרה ליצר תנועה לכיוון צפון של יזמים ומפעלים. לצורך כך מקציבה הרשות....אנו מזמינים תעשיינים ויזמיפ מכל רחבי הארץ להגיע לגליל ולהנות משלל הטבות יעודיות לצד כוח אדם מקצועי ואיכותי"

 

רוצים לצאת מהריבוע? תוכלו לברר פרטים נוספים באתר של הרשות לפיתוח הגליל www.galil.gov.il

או לצור קשר ישיר עם מנהלי פארקי התעשייה השונים (פרטים באתר)  

 

 

הטבות כללית – איזור עדיפות א'

        א.       פטור ממס הכנסה ל 10- שנים או מענק של 24% מעלות הקמת המפעל

        ב.       מסלול תעסוקה - סבסוד עובד במשך 5 שנים עד ₪2000 לחודש

        ג.        מענק העתקת מפעל (למפעל עוגן)

        ד.        עלות רכישת קרקע ופיתוח קרקעות מסובסדת

        ה.       סבסוד מחקרי מאת לשכת המדען הראשי במשרד התמ"ת

         ו.         הלוואות אטרקטיביות, מימון, תמיכה וליווי לעסקים בצפון

מודעת קמפיין לדוגמא

הטבות יחודיות לדוגמא  בפארק תעשיה דלתון (בנוסף להטבות של איזור עדיפות לאומית א'- קו עימות )

        א.       שירות מא' עד ת': מנהלת פארקים מסודרת שנותנת את כל הסיוע לבעלי המפעלים

        ב.       שמירה היקפית

        ג.        הנחות בארנונה

        ד.        היטלים ואגרות מהנמוכים בארץ

        ה.       פארק ירוק ללא מפעלים מזהמים

 

הטבות יחודיות לדוגמא  בפארק תעשיה צ.ח.ר

        א.       שירות מא' עד ת': מנהלת פארקים מסודרת שנותנת את כל הסיוע לבעלי המפעלים

        ב.       סמיכות לשדה התעופה ראש פינה

        ג.        נגישות טובה בשל הסמיכות לכביש

        ד.        אורך ארצי מספר 90. בעתיד: חיבור לכביש 6 ולרשת הרכבות הארצית מקום מעבר של כמיליון וחצי מבקרים בדרכם לאזורי התיירות בגליל העליון ובגולן

        ה.       בשל המרחק מאזורי מגורים – מתאים לשימושים עסקיים ובידוריים ללא הפרעה לתושבים

         ו.         שטחים נרחבים המאפשרים חניה זמינה בהיקפים גדולים.  חיפוש ישוב

ישוב בקליטה
ישוב בקו עימות

  מדורים:

עצות לתכנון נכון
עצות שיכולות לחסוך..
סיפורים מהגליל
סיפורים וחוויות מהגליל

  מודעות פרסומיות :

 


בניית אתר אינטרנט |   קידום אתרים כל הזכויות שמורות © 2005. מדינת ישראל
Copyright (c) 2005, The State of Israel. All Rights Reserved.