נדל"ן ן"לדנ

    איזור פרסומי

איזור: סוג התישבות: אופי:

      ”באתי בגלל מהלך עסקי, נשארתי בגלל הילדים”

שתף

"באתי בגלל מהלך עסקי, נשארתי בגלל הילדים"\מיכל ודני קלדרון, כפר הורדים ,בעלי "קלדרון -עיצוב ופיסול בזכוכית"

" רציתי שלילדים שלי תהיה ילדות כמו של פעם ",אז החלטנו להעביר את הבית והעסק לגליל,  מספרת מיכל קלדרון, נשואה לדני ואם לשלושה, בעלי עסק וותיק לייצור זכוכית "קלדרון" , שעבר איתם. מאז הם חיים כבר 4 שנים בכפר הורדים. פשוט כי התאהבו".

מדוע בחרתם לעזוב את המרכז?

" המעבר במקור נעשה בשל מהלך עסקי, אך גם עם סיומו בחרנו להישאר בצפון. פשוט התאהבנו בו. בנעוריי גרתי בצפון תל אביב, ולפני המעבר חייתי עם משפחתי בתל מונד- אני לא אומר שאני לא אוהבת את המרכז, אני אוהבת לבקר בו אך זאת בידיעה שאני חוזרת לבית- בגליל!"

מה יש בגליל שאין במרכז?

אני אמא לשלושה ילדים (8,10,11) ואין דבר שרציתי יותר כמו שרציתי שלילדים שלי תהיה ילדות כמו של פעם. הילדים שלי משחקים עם אופניים, עם גירים, ולא מטיילים בקניון כמו ילדי המרכז- אנחנו עדיין הולכים לקניונים ולטיולים בחו"ל, אך הילדים שלי זוכים בגליל לערך מוסף שילדי המרכז לא יזכו להכיר.

היו לכם חששות לגבי העסק?

"בבעלותנו עסק ותיק בן 15 שנה לייצור זכוכיות כאשר מרבית הלקוחות נותרו הלקוחות מהמרכז ואף מהדרום והתווספו לנו לקוחות מכובדים לא פחות מאזור הצפון כמו כפר גלעדי, כפר בלום וטבריה. כשעברנו הסתייענו בשירותי מ.ט.י גליל מערבי , וקבלנו מידע על כל האפשרויות והעזרה הניתנים לנו מה שהקל על השינוי"

מהם היתרונות העומדים בפני אנשים המעוניינים להקים/ להעתיק עסק בגליל?

"עסקים בצפון נהנים מיתרון של הטבת מס- 13% הפרש מהמרכז, יש כאן כוח אדם טוב יותר שעלויות שכרו  זולות יותר כי הכל קשור לסגנון חיים ולמחיה .

מה ייחודי בעסק שלכם?

"דני הוא האחראי על כלל העיצובים, הוא מעצב על מוכשר מאוד ובוגר בצלאל, אנחנו מוכרים כלים יוקרתיים מזכוכית המעוצבים בעבודת יד, שוק הלקוחות שלנו מתחלק לשניים: שוק ההסעדה-בתי מלון, חברות קייטרינג, מסעדות יוקרה וכו' ושוק החנויות- חלק מהקולקציות שלנו מצויות בבלעדיות בחנויות ג.ר.א.ס וקולקציות אחרות בחנויות איכותיות ברחבי הארץ"

מה את יכולה להמליץ לאנשים ששוקלים לעשות מהלך דומה לשלכם ?

"לא לוותר עם המעבר על לקוחות המרכז, זהו שוק רחב וחשוב.  אחרי הכל אנחנו מדינה קטנה עם טכנולוגיה מפותחת ואין סיבה לוותר על לקוחות מטעמים גיאוגרפים מה גם שהמרחק למרכז הוא לא משמעותי בעיקר כשיש את כביש 6 . כמו כן, כדי להקל על השינוי כדאי לא לעשות מהלכים דרסטיים, למשל בשלב הראשוני לשכור בית עד השלמת תקופת ההתאקלמות.  לא לחשוש לפנות לייעוץ עסקי מהימן כמו מ.ט.י  ולקבל ממנו הסברים על כל ההטבות שמגיעות לתושבי הצפון. אותנו ליווה יועץ של המט"י כשביקשנו לבחון השקעות כלכליות חדשות" .

 

לסיכום, למה כדאי להיות בעלי עסק בגליל?

" יש משהו נקי בחשיבה. המושג לכלוך עסקי לא קיים בגליל"  חיפוש ישוב

ישוב בקליטה
ישוב בקו עימות

  מדורים:

עצות לתכנון נכון
עצות שיכולות לחסוך..
סיפורים מהגליל
סיפורים וחוויות מהגליל

  מודעות פרסומיות :

 


בניית אתר אינטרנט |   קידום אתרים כל הזכויות שמורות © 2005. מדינת ישראל
Copyright (c) 2005, The State of Israel. All Rights Reserved.