נדל"ן ן"לדנ

    איזור פרסומי

איזור: סוג התישבות: אופי:

      פסטיבל רנסנס ה - 15, במבצר יחיעם

שתף

פסטיבל רנסנס ה - 15, במבצר יחיעם

 

  פסטיבל הרנסאנס שיחגוג השנה 15 יתקיים במהלך חול המועד סוכות בגן לאומי מבצר יחיעם בתאריכים; 30/09 – קונצרט ערב הפתיחה, 1,2/10 בין השעות 10:00 ועד 22:00.

 


מבצר יחיעם שימש בתקופות שונות בית לבני דתות, שבטים ולאומים מגוונים. באותן התקופות עלו מן המבצר ניחוחות שונים ונשמעו צלילים מגוונים. בפסטיבל הרנסאנס נפגיש את דיירי המבצר לדורותיהם, כל אחד עם הצלילים והטעמים שהקיפוהו, ליצירת הרמוניה חדשה ומיוחדת.

 
הפסטיבל מיוחד במוסיקה עתיקה ואתנית המבוצעת בכלים מקוריים, ומספק הצצה לעולם נדיר ומרתק של פעם. במהלך ימי הפסטיבל יתקיימו קונצרטים ומופעי מוסיקה של מיטב האומנים בארץ, הקונצרטים המגוונים שינוגנו בפסטיבל פונים לקהלים שונים.

 

למשפחות ולילדים, ולקהל אוהבי המוסיקה הקלאסית, התרבות והאומנות.
אירועי הפסטיבל יתקיימו ברחבי המבצר; שוק בעלי מלאכות קדומות, סדנאות בהשראת התקופה, פעילויות ויצירה, מופעי רחוב, תהלוכות ודוכנים תוצרת האדמה.

מבצר יחיעם ממקומם בגליל המערבי, מבצר צלבני ומבצר רעותמני, אשר נבנו על אתר רומי וביזנטי.
המבצר נמצא בתחומו של קיבוץ יחיעם שבגליל המערבי. הגישה למקום היא בכביש המסתעף מכביש נהרייה מעלות, ממזרח לקיבוץ כברי. 

 


המבנים העיקריים ששרדו במבצר הם מתקופת דאהר על – עומר. במרכז השטח מצויים שרידי מגדל השונים מן האחרים – הוא המגדל הצלבני המזרחי. החלקים הצלבניים האחרים של המבצר הם קמרון מוארך, ממערב למגדל המזרחי וחומת אבנים, המהוה את הקיר הצפוני של הקמרון; מבנה בן שלול קומות ובו שני קמרונות מחודדים ומערכת קמרונות וחומה, שבה חרכי ירי.


החוקרים מניחים, שגם השער של המבצר בנוי על יסודות צלבניים. המבצר טרם נחקר עד תום. מדרום – מזרח למבנה העיקרי מצויים שרידים, כנראה של מצד רומי ושרידי חווה או מנזר ביזאנטיים.
הרשות לשמירת הטבע והגנים הלאומיים ביצעה במבצר שיחזור חלקי וכן עבודות פינוי וניקוי, הכשרת אדמה וגינון.

 

בין מופעי הפסטיבל: דורון שלייפר ונגנים, גיא קרק ו- ”ימי הבינתיים” מארחים את שם טוב לוי ועלא שורוש, טרינידד - שיגעון של בארוק, אנסמבל פניקס  - ארבע העונות , רן ורד מספר סיפורים  , הבארוקיסטים הצעירים במבצר  , קונסורט פרסקו - רביעיית חליליות   ,הקולות האנושיים –  ”יוהאנס וגיום: ערש הרנסאנס” , דיסקנטוס – DISCANTVS ”אהבה אושר ומזל"  ועוד רבים וטובים.

 

   חיפוש ישוב

ישוב בקליטה
ישוב בקו עימות

  מדורים:

עצות לתכנון נכון
עצות שיכולות לחסוך..
סיפורים מהגליל
סיפורים וחוויות מהגליל

  מודעות פרסומיות :

 


בניית אתר אינטרנט |   קידום אתרים כל הזכויות שמורות © 2005. מדינת ישראל
Copyright (c) 2005, The State of Israel. All Rights Reserved.